Naif by Şansu Oral Pangal

Aslında her şey orta okul zamanlarında kitapları okumadan önce koklamamla başladı bence. O kokular zamanla beni sahaflara, oradan da çok kısa süre yapabildiğim asıl mesleğim olan arkeolojiye götürdü.

‘Eski’ aslında hiçbir zaman eski olmadı benim için. Geçmişe her daim bir özlem hatta gıybet hissiyatım mevcuttu. Anneden geçen genlerimde bu zaten kodlanmış aslında.

Ahşap olsun, yerleri gıcırdasın, eskimiş olsun yaşanmışlığı olsun derken mimariden ev dekorasyonuna kadar neredeyse her detayda ya bir eski ya da bir eskitme yerini aldı


Naif ise, aslında çok sevdiğim iş arkadaşım Naz’ın artık yeter eve sığmıyor yaptıkların, insanlar da görebilsin paylaş bunları diyerek beni bıktırması ile oluştu.

İsim için neredeyse hiç düşünmedim.

Naif kelimesinin anlamı ,bana çocukluk yıllarımı anımsatır. Temiz , naif , saf, basit ama çok mutlu eğlenceli yılları. Yaptıklarım da aslında çok basit, eskiye hep dokunan ( kasnaklar , motifler , eskitme boyalar ) ama gördüğümde mutlu eden parçalar. Alanlar da evlerinde yer verdiklerinde mutlu oluyorlar

Şimdilik ufak adımlar atıyorum. İnstagram ve Zet üzerinden satışlar & tanıtımlar var. Açıkcası biraz da utanıyorum satış yapmaktan ama sanırım zamanla alışacağım ürettiklerime fiyat biçmeye.